Alternative ophold

Glamping i Woody eller Farmer hos Krusmølle Glamping

Aabenraa, Syddanmark, Danmark

Afholdes af værten Krusmølle Glamping

  • 20 timer (ca.)
  • Sprog: Dansk
  • Kan købes som gave eller bookes direkte

Hvad er inkluderet

  • Glamping ophold hos Krusmølle Glamping
  • Skræddersyet stor dobbeltseng
  • Indbygget toilet med håndsæbe, håndklæder og toiletpapir
  • Køkken: Kogeplader, håndvask, 2x bestik, glas og tallerkner
  • Adgang til fællesvogn med køkken, toilet og bad
  • Lille køleskab med en gratis flaske mouserende
  • Elkedel med to tebreve og instant kaffe
  • Håndklæder, sengelinned, puder og sengetæpper
  • Viskestykker, karklude og opvaskemiddel
  • El tilsluttet vognen
  • Udendørs terrasse med to stole og et bord
  • Trådløs og genopladelig lampe
  • Dejlig udsigt udover søen
  • Slutrengøring

Mulige varianter

Overnatning i vogn 8 eller 12. Ankomst alle ugens dage

1 249 kr. pr 2 personer
Køb er for mindst 2 personer

Overnatning i vogn 8 eller 12. Ankomst alle ugens dage

1 249 kr. pr 2 personer
Køb er for mindst 2 personer

Beskrivelse

Vogn nr. 8 er en gammel mandskabsvogn med sjove vintage gaslamper i loftet. Med rå fyrretræsplanker på væggene og i et gennemført rustikt design, så ville første tanke måske være, at det kunne være skovhuggerens luksuriøse vogn, hvoraf navnet også kommer. Vogn nr. 12 Farmer er en fin lille vogn med stort glasparti ud imod den store sø, hvor man kan ligge i den høje store seng og nyde udsigten. Begge vogne har eget indbyggede toilet og køkken, så man behøver man ikke forlade sin hyggelige boble. Ydermere kan man nyde sin mad og vin udenfor på terrassen og trække frisk luft ind i lungerne. I højsæsonen, som løber fra d. 14. juni til d. 15. august, skal der bookes minimum 2 overnatninger. Der kan dog være enkelte dage, hvor det er muligt at booke én enkelt overnatning.

Hvad skal der ske

Har I nogensinde overnattet i en gammel skurvogn? Hos Krusmølle Glamping har en række gamle skurvogne fået nyt liv og er blevet placeret i det fantastiske landskab omkring Krusmølle. Nu er det jeres tur til at opleve det. Denne unikke glampingoplevelse giver jer mulighed for at bo i enten vogn nr. 12, Farmer, eller vogn nr. 8, Woody. Begge vogne har en terrasse samt eget indbyggede toilet og køkken, så I ikke behøver at forlade jeres hyggelige boble. Hver vogn har sin egen unikke stil. I Farmer kan I nyde lidt landlig idyl, mens Woody byder på en rustik indretning, hvor træ er et gennemgående element. Se frem til at nyde naturen og få frisk luft i lungerne hos Krusmølle Glamping.

Værelsestype

Glamping

Check in / Check out

Check in

Alle dage fra kl. 15:00

Check out

Alle dage: kl. 11:00

Faciliteter

  • Flaske mosserende vin
  • Slutrengøring
  • Elkedel
  • Lille køleskab
  • El i vognen

Mød din vært, Krusmølle Glamping

Verificeret og godkendt vært

Hos Krusmølle Glamping i Aabenraa har de skabt den perfekte sammensætning af camping og glamour. Gamle vogne, der før har tjent sin pligt som kontor-, cirkus- eller lagervogne, er blevet ombygget til de fineste små rum, hvor jeres ophold skal finde sted. Vognene er spredt ud over den frodige natur, der indkapsler Krusmølle. Fire skove, tre søer, lange åløb og dyrelivet lever og ånder her, som sætter rammerne for jeres ophold med fokus på ro og privatliv i den vidunderlige natur.

Hvor er det henne

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  

Oplevelser hos Truestory

Vi håndplukker de bedste oplevelser
Mere end 500.000 har allerede prøvet vores oplevelser
Vi samarbejder kun med de mest professionelle og engagerede værter

Praktisk information

Huskelisten

Krav til deltagerne

Retningslinjer for oplevelsen

Sæson

Tilkøb hos værten

Ekstra overnatning

Det kan være muligt at booke en ekstra nat. Afklares ved booking

Anden information